:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Gdzie posłać gimnazjalistę? Najlepsza dziesiątka liceów na Mokotowie pod względem WSK

Gdzie posłać gimnazjalistę? Najlepsza dziesiątka liceów na Mokotowie pod względem WSK

A co to? WSK to są wyniki wzięte ze wszystkich przedmiotów z matur – jak to się ładnie fachowo mówi – unormowane do 100. Sto punktów otrzymuje szkoła, w której wyniki matur były najlepsze, a każda gorsza dostaje punktów odpowiednio mniej. Na Mokotowie „stówek” nie ma. Ale… są zupełnie niezłe te licea.

Dla pocieszenia: w Warszawie żadne liceum nie otrzymało 100 pkt. WSK. Najlepsze – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica na Ochocie – ma 94, 83. Najlepsze mokotowskie - XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego – 63,25. Też nieźle, wiedząc, że większość polskich liceów rzadko dochodzi do 40.

Przedstawiamy listę DZIESIĘCIU NAJLEPSZYCH, które w rankingu miesięcznika „Perspektywy” zdobyły tytuł Złotej, Srebrnej i Brązowej Szkoły 2016:

XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego – 63,25 (Złota)

VI LO im. Tadeusza Reytana – 62,34 (Złota)

XXXIV LO z Oddziałem Dwujęzycznym, im. Miguela de Cervantesa – 51,75 (Srebrna)

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH – 50,85 (Srebrna)

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH – 50,32 (Srebrna)

PLO Sióstr Nazaretanek z Oddz. Międzynarodowymi – 50,18 (Srebrna)

LO Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki KSW – 46,45 (Srebrna)

X Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi – 45,33 (Srebrna)

XLIX LO z Oddziałem Dwujęzycznym, im. J. W. Goethego – 41,95 (Brązowa)

XLIV LO im. Antoniego Dobiszewskiego – 40,82 (Brązowa)

Jak piszą organizatorzy konkursu, „zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania”.

Dla rodziców uczniów ostatnich klas gimnazjów, no i dla  nich samych, nadchodzi czas decyzji: gdzie? Ci, którzy myślą o liceach na Mokotowie, mają tutaj czołówkę najlepszych. To WSK, o którym na początku mówiliśmy, przekłada się później na powodzenie na studiach wyższych. Mokotowska dziesiątka ma też wskaźnik jakości matur zdecydowanie powyżej przeciętnej krajowej. Przyjmując za 100 wartość wybitną te LO wymienione tutaj mają od ponad 70 do 95.


gdzie posłać gimnazjalistę? najlepsza dziesiątka liceów na mokotowie pod względem wsk - komentarze opinie

  • gość 2017-05-02 15:53:50

    25 lat temu Dobiszewski był w czołówce ...

  • gość 2018-10-09 16:24:49

    a jak to wyglada aktualnie???

Dodajesz jako: Zaloguj się