:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Okradał bistra, butiki i fryzjerów. Taką miał „pracę” w Warszawie 20-letni Bartłomiej P.

Okradał bistra, butiki i fryzjerów. Taką miał „pracę” w Warszawie 20-letni Bartłomiej P.

Mokotowscy policjanci ustalili i zatrzymali 20-latka podejrzanego o serię włamań i kradzieży popełnionych od maja do lipca br. na terenie Warszawy i w okolicach. Mężczyzna jako cel upatrzył sobie lokale gastronomiczne, zakłady fryzjerskie i małe butiki na targowiskach. Zrobił to 12 razy i… wpadł!

20-latek przyjechał do Warszawy bynajmniej nie w poszukiwaniu pracy. Od pierwszych dni postanowił zdobywać pieniądze na utrzymanie nielegalnie. Zaczął od włamania do małego baru bistro na Mokotowie. Wypchnął okno, zabrał pieniądze, napoje i telefony komórkowe. Po dwóch dniach wrócił w pobliże znanego sobie miejsca i włamał się do dwóch salonów fryzjerskich, z których zabrał pieniądze, maszynki do strzeżenia oraz suszarki do włosów. Rzeczy sprzedał, a pieniądze przeznaczył na jedzenie i alkohol. Na przełomie kilku miesięcy Bartłomiej P. dopuścił się kradzieży z włamaniem nie tylko na terenie Warszawy, ale także w miejscowościach pobliskich.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, pracujący nad sprawą, ustalili, że mógł je popełnić Bartłomiej P. nie mający stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze dowiedzieli się gdzie najczęściej przebywa podejrzany i zatrzymali go.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wszystkich włamań i złożył wyjaśnienia. Policjanci i prokurator złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Mokotowski sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek i zastosował wobec Bartłomieja P. 3-miesięczny areszt. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Fot. Policja

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/okazalo-sie-ze-kradli/266335

https://imokotow.pl/artykul/zlodziejstwo-w-parze/265927

 

okradał bistra, butiki i fryzjerów. taką miał „pracę” w warszawie 20-letni bartłomiej p. - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kradzieże i rozboje, - więcej informacji