:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Patriotyzm nie na pokaz!

Historia, Patriotyzm pokaz! - zdjęcie, fotografia

Wielkimi krokami zbliża się 73 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Jak co roku miasto Warszawa organizuje uroczystości poświęcone pamięci: warszawiaków oraz nieistniejącej, przedwojennej stolicy.

Niesiony pewnymi refleksami, chciałbym zaproponować każdemu młodemu obywatelowi stolicy, tudzież mieszkańcowi Mokotowa, aby w ramach patriotycznego uniesienia zapoznał się, ze wspomnieniami bohaterów tamtych dni. Na oficjalnej stronie Muzeum Powstania Warszawskiego znajdują się znakomicie zrealizowane oraz zarchiwizowane wspomnienia powstańców. Znaczna część z nich ma charakter video. Wspomnienia powstańców Mokotowa znajdują się pod niniejszym adresem: http://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej.html/wyszukanie/zaawansowane/dzielnica/Mokotów .

Wyżej z linkowane historie to nie tylko opisy walk, ale także intymne opisy przeżyć zwykłych, młodych ludzi biorących udział w potwornej batalii. Sądzę, że warto w ten sposób nieść dalej legendę powstania i jego powstańców, przekazywać zasłyszane informacje (często odbiegające od sztampowych, podręcznikowych frazesów o „63 dniach chwały”). pomiędzy rodziną, jak i znajomymi

Uważam, iż taki sposób upamiętnienia powstania będzie świadczył o naszej dojrzałości społecznej, będzie wymierny intelektualnie w przeciwieństwie do zakupu kolejnych pseudopatriotycznych gadżetów (koszulek etc.), które nieustannie nabijają kieszeń sprytnych przedsiębiorców.

Decyzja należy do Ciebie!

Patriotyzm nie na pokaz! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Historia, - więcej informacji